Muğla İl Sağlık Müdürlüğü

TC.T.C. Sağlık Bakanlığı
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Özel Sağlık Hizmeti Üreten Kuruluşların USS E-NABIZ'a Veri Gönderiminde Yapması Gereken İşlemler

Güncelleme Tarihi: 28/08/2018

 1. Özel  Sağlık kuruluşunun Sağlık Bakanlığında ÇKYS  kaydının olması gerekmektedir .

  *Özel Hekimler  İlçe Sağlık Müdürlüklerinden ÇKYS Kayıtlarını Öğrenebilirler.

  *İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan ilgili birimdeki görevli personel  yönetim Web şifresi ile yönetim Web ekranında bulunan, Kullanıcı tanımlama ekranından , kurum kodu ile arama bölümünden ÇKYS kaydını olup olmadığını kontrol edebilirler.

   

 2. Hekimin Elektronik İmzasının Olması gerekmektedir.

  *Elektronik İmza  Veren Özel Kuruluşlardan Temin edinilebilir.

 3. Hekimin SGK Medula  e-Reçete Şifresinin Olması gerekmektedir.

  *Hekimin SGK da kaydı  yoksa https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor/login.jsp adresinden  Kullanıcı Tanımla İşlemine tıklayarak önce kaydını yaptırmalı  daha sonrada  e-reçete şifresi için parolamı unuttum linkine tıklanarak  gerekli yerler doldurulur ve  şifre gönderilmesi istenen mail adresinden görülebilir.

 4. SGK Medula e-Reçete Şifresi için yeni Kayıt Yapılamıyorsa  (  medulayeniversiyon@sgk.gov.tr ) adresine Ünvanınızı TC Numaranızı yazıp medulaya kaydımın yapılması diye mail gönderilmesi gerekmektedir.

 5. Sağlık Net Şifresi olması gerekmektedir.

   Sağlık Müdürlüğümüz Web sitesinde Formlar-Gerekli Formlar- Özel Sağlık Kuruluşları Sistem Kullanma Şifre Talep Formu doldurularak  İlçe Sağlık Müdürüne Onaylatılmalı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Tarafından Müdürlüğümüze Ulaştırılmalı.

   

 6. Sağlık Kuruluşları ( Poliklinikler , Tıp merkezleri ,Diyaliz Merkezleri  vb ) Veri Gönderimi  Yapması İçin Programının Olması Gerekmektedir.

  *Özel  yazılım Firmalarından Temin edilebilir.

   

 7. Sağlık Bakanlığımız  Bilgi Sistemlerinin Programı Olan MBYS  kullanmak isteniyorsa  (Muayenehaneler  Kullanabilir )

*İl Sağlık Müdürlüğümüz Web sitesinde Formlar-Gerekli Formlar- MBYS Kullanma Sözleşmesi Formunu Doldurup İlçe Sağlık Müdürüne Onaylatılmalı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Tarafından Müdürlüğümüze Ulaştırılmalı.